ISO 9001-2009

 

PORADNICTWO ŻYWIENIOWE I DIETETYCZNE

 

PIERWSZA WIZYTA:

Pierwsza wizyta obejmuje konsultację, wywiad żywieniowy wraz z badaniem - analizą składu ciała BIA

Na pierwszą wizytę należy przygotować:

- szacunkowy zapis spożycia (notowanie wszystkich produktów i potraw oraz płynów spożytych w okresie ostatnich 3 dni z podaniem ilości w miarach domowych lub handlowych)

- aktualne wyniki badań analitycznych krwi (morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP, poziom witaminy D3 (metabolit 250HD3)

Ostatni posiłek należy spożyć do 3 h przed planowaną wizytą.

Czas trwania wizyty: 45 - 60 min.

Cena:80zł

 

WIZYTA KONTROLNA:

Wizyta kontrolna obejmuje omówienie wyników stosowanej diety, ewentualne zmiany w jadłospisie, kontrolne badanie - analizę zkładu ciała.

Czas trwania wizyty: 30 - 45 min.

Cena: 50zł

 

OPRACOWANIE DIETY (indywidualnego jadłospisu): 170zł

 

PAKIET OPTYMALNY

Stała opieka dietetyka, w tym indywidualny jadłospis, 12 wizyt obejmujących badanie - analizę składu ciała, stały kontakt online.

Cena: 600zł

 

TEST NA NIETOLERANCJE POKARMOWE: 500zł

 

DODATKOWE INFORMACJE

ANALIZA SKŁADU CIAŁA  - BIA

    Metoda bioimpedancji (Body Impedance Analysis) polega na pomiarze oporu elektrycznego tkanek organizmu. Poszczególne tkanki organizmu charakteryzują się inną wartością oporu elektrycznego, co pozwala na określenie ich zawartości w organizmie. Analiza składu ciała obejmuje: zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej i ich rozmieszczenie w organizmie, mineralizację kości, stopień nawodnienia, wiek metaboliczny, podstawową przemianę materii.

   Do badania należy się odpowiednio przygotować, tj.: nie pić kawy na dobę przed planowanym badaniem, nie spożywać pokarmów na 3 godziny przed planowanym badaniem, nie wykonywać badania po zwiększonym wysiłku fizycznym. Wskazane jest przeprowadzanie badania o stałych porach dnia, minimum raz w miesiącu podczas procesu odchudzania lub co pół roku w celach profilaktycznych.

Przeciwwskazania do wykonywania badania:

- ciąża

- wszczepiony stymulator serca

 

TEST NA NIETOLERANCJE POKARMOWE

   Nietolerancja pokarmowa jest niewłaściwą reakcją organizmu na pewne pokarmy lub grupy pokarmów, co może objawiać się na wiele sposobów. Do symptomów tego schorzenia należą: ostre bóle głowy, nadwrażliwość jelit, problemy skórne.

   Jeżeli istnieje podejrzenie, że niektóre spożywane pokarmy mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie, najłatwiejszym sposobem, aby się o tym przekonać, jest wykonanie testu na nietolerancję pokarmową w celu zidentyfikowania produktów powodujących przyczynę dolegliwości.

Wskazania do przeprowadzenia analizy:

- ostre bóle głowy

- nadwrażliwość jelit

- problemy skórne.